Головна » Статті » Публікації вчителів

Новий хімічний елемент отримав ім'я Коперніка
Німецькі вчені нарешті вигадали назву новому хімічному елементу, відкритому ще 13 років тому.

Найбільш важкий елемент періодичної системи Менделєєва під номером 112, відкритий (синтезований) в 1996 році, нарешті отримав власну назву.
Група вчених з Інституту дослідженню важких іонів імені Гельмгольца запропонували назвати його "копернікієм", на честь польського астронома Миколи Коперніка, який створив в XVI столітті геліоцентричну картину світу.
"Ми хотіли б вшанувати пам'ять видатного ученого, який змінив точку зору людини на світ", - зазначив Сігурд Хофман, голова наукової групи, яка відкрила елемент.
Зараз "копернікій" є найважчим з офіційно підтверджених атомів. Затримка з визначенням назви у 13 років була пов'язана з необхідними процедурами в Міжнародному союзі чистої і прикладної хімії. Досі його робочою назвою було "унунбій" (від латинських цифр "один-один-два").
112-й елемент також пропонувалося назвати "віксхаузій", "гельмгольцій", "венусій", "штрассманій" і "гейзенбергій". Науковому співтовариству дається півроку на обговорення назви, після чого Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії закріпить обране ім'я за даним елементом.
_____________
За матеріалами: http://tsn.ua/nauka_it/novii-himichnii-element-otrimav-im-ya-kopernika.html
Категорія: Публікації вчителів | Додав: Admin (15.06.2011)
Переглядів: 793 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]